Bankomaty Bitcoinów rozkwitają w tym latynoamerykańskim kraju.

Kraj ten jest stosunkowo nowy w stosunku do kryptońskiej adopcji, ale szybko buduje dynamikę.

Kolumbia posiada obecnie największą liczbę bankomatów Bitcoin Billionaire (BTC) w Ameryce Łacińskiej. Według CoinATMRadar, Bogota, stolica kraju, ma 34 bankomaty, następnie Medellin z 11, a Bucaramanga i Cali z 4. Inne miasta posiadające co najmniej jeden bankomat to Armenia, Barranquilla, Cartagena, Cúcuta, La Hormiga i Pereira.

Jeszcze do niedawna kraje takie jak Wenezuela i Argentyna były częściej dyskutowane jako kryptońskie punkty kontaktowe w zakresie adopcji regionalnej ze względu na takie czynniki jak zawirowania polityczne i gospodarcze. Kolumbia podjęła ważne kroki w kierunku uregulowania sfery kryptograficznej kraju, jednak jej rząd zatwierdził we wrześniu pilotażowy program testowania transakcji kryptograficznych. Program pilotażowy, który działa w ramach niedawno wprowadzonej regulacyjnej piaskownicy, będzie trwał do 31 grudnia.

We wrześniu kolumbijskie Ministerstwo Technologii Informacyjnych i Komunikacji (MinTIC) opublikowało projekt przewodnika wzywającego sektor publiczny do przyjęcia technologii łańcuchów blokowych, w tym płatności kryptograficznych.

Z danych opublikowanych w sierpniu przez Statistę wynika, że przyjęcie waluty kryptograficznej osiągnęło dwucyfrowy poziom w Brazylii, Kolumbii, Argentynie, Meksyku i Chile.