Bitcoin może osiągnąć 40.000 USD, jeśli Bull Run będzie kontynuowany

Cena Bitcoin może być skierowana na ostry bieg byka, jeśli rynek kryptokurwalutowy wybierze kierunek w górę według analityków.

Bitcoin może osiągnąć do 40.000 USD, według analityków krypto walutowych po rajdzie bożonarodzeniowym.

Cena Bitcoin pobiła rekordowe rekordy w Boże Narodzenie, osiągając poziom 24 000 USD, a następnie rośnie jeszcze wyżej, osiągając poziom 28 000 USD. Bezprecedensowy wzrost spadł z powrotem do wciąż byczego poziomu powyżej 26 500 USD i eksperci sugerują, że może on ponownie wzrosnąć.

Wielu wskazuje na to, że byk ucieka pod wpływem kilku czynników. Najbardziej zauważalne jest zainteresowanie instytucjonalne, jakie rynek krypto walutowy odnotował w ciągu roku. Podczas runu byka w 2017 roku inwestorzy byli inwestorami indywidualnymi, a inwestycje detaliczne były motorem rajdu. Obecny wzrost zainteresowania został jednak przeniesiony przez nową falę instytucjonalnej adaptacji, w wyniku której firmy takie jak Grayscale i MicroStrategy dodały znaczne ilości Bitcoin Rush i kryptowaluty do swoich aktywów – nie zarządzając nimi.

Sprzedaż Bitcoinów przed rajdem

Prowadząc do rajdu, handlowcy sprzedawali Bitcoin, przenosząc swoje udziały na giełdy kontraktów terminowych. W rezultacie Bitcoin i rynek kryptograficzny stanęły w obliczu krótkiej presji ze strony inwestorów krótkoterminowych sprzedających jako Bitcoin zbliżony do poprzednich rekordowych cen. Oznaczało to, że cena Bitcoin z trudem przełamał bariery oporu zbliżone do jego poprzedniej wszechobecnej ceny nieco poniżej 20 000 USD. Kiedy jednak Bitcoin przekroczył granicę 20.000 USD, żeton poszybował w górę.

Czy Bitcoin może trafić na kolejny rajd?

Według analityka kryptokurrency Michaëla van de Poppe’a, jeśli Bitcoin uderzy w inną falę, cena kryptokurrency może trafić 40 000 USD i więcej. Jeśli Bitcoin może przebić się przez kolejną barierę oporu i kontynuować swoją falę, możemy patrzeć na monumentalny bieg byka w najbliższej przyszłości:

#Bitcoin rozpada się jeszcze bardziej, gdy zbliża się do mojego drugiego punktu procentowego Fibonacciego około 25.800$.

Im wyżej pójdziemy, tym wyższy będzie następny impuls, który nam przyniesie.

Jeśli $25,800 to ten tymczasowy szczyt, następny impuls może przynieść $BTC w kierunku $40,000+.