Kanadyjscy złodzieje Bitcoinów podszywają się pod policję, by operować

Władze prowadzą obecnie dochodzenie w sprawie kanadyjskich złodziei Bitcoinów, którym udało się oszukać dwie niepodejrzewające ofiary za ponad $15,430 w Strathcona County RCMP (Royal Canadian Mounted Police).

Podobno kanadyjscy złodzieje Bitcoinów, którzy obrabowali dwie różne ofiary, obaj nawiązali kontakt telefoniczny z ofiarą, podszywając się pod policjantów. Jedna z ofiar twierdziła, że dzwoniący powiedział, że był w Canadian Revenue Agency i powiedziano im, że stoją w obliczu problemów z aresztowaniem, jeśli nie zostaną dokonane natychmiastowe płatności.

Władza reaguje na sprawę złodziei kanadyjskich Bitcoinów
Ofiara twierdzi, że kazano jej wypłacić i wpłacić do automatu Bitcoin. Beztrosko zastosował się do rozkazu oszusta i zdeponował 8.817 dolarów na adres portfela.

Ofiara oszustwa Bitcoin Era zwraca datki i opuszcza Twittera.
Rzekomy przekręt przy wyjściu z kryzysu, gdy chińska policja interweniuje.
Założyciel Centra Tech trafia do więzienia za 25 milionów dolarów kryptońskiego oszustwa.
Oszustwo rybackie XRP obiecujące fałszywe rozdanie przez Ripple’a wykryte

Druga ofiara twierdziła, że dostała telefon od kogoś, kto twierdził, że jest oficerem Royal Canadian Mounted Police i powiedział, że ich numer ubezpieczenia społecznego został naruszony. Ofiara została następnie poinformowana, że była w środku kilku zarzutów oszustwa, ale każdy depozyt BTC będzie bezpieczny. Ofiara została przekonana do wycofania swoich depozytów bankowych i wpłacenia ich do automatu BTC.

Obie ofiary straciły wszystkie pieniądze, które wpłaciły do automatu Bitcoin.

Konstabl radzi, co robić w sytuacji zagrożenia.
Chantelle Kelly, konstabl hrabstwa Strathcona, powiedziała, że pod żadnym pozorem policja nie skontaktuje się z osobami, które proszą o Bitcoina, jak złodzieje Canda Bitcoin. Powiedział, że oszuści kontaktują się, mając nadzieję, że ktoś padnie ofiarą. Zgodnie z oświadczeniem konstabla, żadna agencja rządowa nie będzie prosić o natychmiastową zapłatę za rozmowę telefoniczną za pośrednictwem kryptofonu.

Konstabl wyjaśnił, że oszuści polegają na tym, że ofiary panikują i nie starają się sprawdzić, co im się mówi. W ten sposób ostrzegł, że groźby, które grożą natychmiastowym aresztowaniem, jeśli nie dokonają pewnych płatności za pomocą maszyny Bitcoin lub karty kredytowej, są czerwoną flagą.

Według Kelly’ego, najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, to skontaktować się z odpowiednimi władzami. Oprócz tego, w przypadkach, gdy ktoś jest winien agencjom pewną sumę pieniędzy, taka osoba otrzymałaby wiele zawiadomień w poczcie lub w liście, zanim zadzwoniłaby.